Otroci in vzgojiteljice SS Valjavčeva smo se decembra prvič podali na skupen izlet. Praznični čas je vedno dobra izbira za izlet, saj mesta, odeta v praznično dekoracijo, še dodatno zasijejo v mnogoterih lučkah.

Pot nas je najprej vodila do Velenja, kjer smo si ogledali središče mesta, ki so ga krasile praznične stojnice. Lokalna in okoliške šole ter vrtci so se predstavljali s ponudbo ročno izdelanih darilc in drugih izdelkov, oder je že čakal na nastopajoče, vzdušje pa je dopolnila lepa praznična glasba iz zvočnikov vse okoli nas.

Zatem pa smo se podali do našega cilja, in sicer v Mozirje, na Božično bajko. Mozirski gaj je v decembru odet v 1,7 milijona lučk, oblikovanih v atraktivne oblike. In letos nas je čakala posebna barvna zgodba v prav vsakem vrtu …

Lepemu izletu je sledila praznična večerja in druženje, ki ga je polepšalo tudi manjše obdarovanje.