Pa smo ga le dočakali!

Corona nam je dvakrat prekrižala načrte, zato smo še toliko bolj čakali, da stopimo na smuči in se spustimo po belih strminah. Nekateri otroci in mladostniki niso smučali že več let. Izbrali smo smučišče Krvavec, ker ponuja proge za vsa smučarska znanja in se nahaja relativno blizu našega Vzgojnega zavoda.

Dve dekleti in štirje fantje so se v spremstvu dveh vzgojiteljic že navsezgodaj zjutraj odpravili proti Krvavcu. Sonce in dobra volja sta nas spremljala že v kombiju.

Po prihodu na smučišče smo se najprej ogreli, potem pa naredili prve smučarske zavoje, ki so bili pri nekaterih sprva negotovi. Kmalu smo naše smuči bolj korajžno vodili po zasneženih progah in tisti najbolj spretni so smuči postavili »na kanto«, kot v žargonu pravijo smučarski strokovnjaki.

V naslednjem tednu nas čaka državno tekmovanje v veleslalomu za otroke in mladostnike iz VZ, SS in MD, tako da smo obnovili smučarsko znanje, pregnali tremo pred tekmovanjem in lahko zapišemo:  »Pohorje, mi smo pripravljeni!«.

Mentorici: Jasna Petrovec Zajc in Saša Gorenc Košir

Zapisala: Saša Gorenc Košir