Skupina naših otrok z mentoricama Katarino in Petro so se v maju odpravili na tabor na Finsko, v organizaciji mesta Helsinki. Skupaj so zbrali finsko mladež, ki se jo bojda vzgaja po principih “cikličnega časa” in “notranjih vzgibov”, kar v praksi deluje precej kaotično, nemško ekipo občutljivih deklet, ki dajejo poudarek na neomejeni emotivni izraznosti (tj. v dani situaciji večdnevni jok) in pet naših otrok (Vzgojni zavod Kranj), ki se pod taktirko mentoric trudijo preživeti v surovih razmerah, upoštevajoč kako navodilo, ki bržkone ni brez veze. Tako smo tri dni veslali po reki nekje ob ruski meji in ko sem se sprijaznila, da nič ne bo tako, kot bi bilo pričakovati, se je izkazalo, da je v resnici osupljivo lepo. In strašno zabavno. Naših pet pa je ponovno dokazalo, da so neuničljivi in da lahko. Čisto vse.

Zapisala: Petra