Otroci in mladostniki v Vzgojnem zavodu Kranj se ponašajo z najrazličnejšimi talenti. Nekateri so odlični športniki, drugi glasbeniki, spet tretji imajo igralski talent. Črnavka Valerija pa je ponovno dokazala, da ji na likovnem področju ni para. S tremi likovnimi deli se je namreč prijavila na mednarodni likovni natečaj Sprehodi pod morjem in ena od njenih umetnin je komisijo tako očarala, da je bila na koncu tudi razstavljena. Na natečaj se je sicer odzvalo 345 učencev iz 66 osnovnih šol iz Slovenije, Hrvaške in Srbije, razstavljenih pa je bilo le 18 slik.

Otvoritev mednarodne razstave otroških likovnih del Sprehodi pod morjem je potekala v petek, 30. 1. 2015, v Slovenskih Konjicah. Valerija je na otvoritvi prejela priznanje in nagrado, vsem pa nam je bilo v ponos, ko smo na steni opazovali njen izdelek.

Valeriji ob super dosežku vsi čestitamo in ji želimo še veliko umetniškega navdiha!

Zapisala: Mateja Oman