Stanovanjska skupina Črnava

Pisalo se je leto 1996, ko je v Preddvoru svoja vrata otrokom in mladostnikom odprla Stanovanjska skupina Črnava. V hišo, ki stoji na čudoviti lokaciji pod Kamniško Savinjskimi Alpami ter v bližini jezera Črnava, so se naselili otroški smeh in jok, jeza in ljubezen. Skupina osmih otrok, štirih vzgojiteljev in gospodinje se je skupaj podala na pot polno zanimivih izkušenj, dogodivščin in seveda tudi težav.

Našo pot tlakujejo svetli in temni tlakovci. Svetle tlakovce predstavljajo dnevi, ki jih preživimo v veselju in sodelujemo na različnih ustvarjalnih delavnicah, kuharskih izzivih, športnih aktivnostih, planinskih pohodih, izletih v bližnje kraje, različnih projektih,… Temne tlakovce pa nemalokrat predstavljajo učne ure, ko s skupnimi močmi poskušamo pridobiti kar se da veliko znanja ter tudi razni sestanki, ko se pogovarjamo o težavah in napakah, ki smo jih storili.

Vsak dan pa je naše vodilo pri vzgoji naslednje (Milivojević idr., 2008):

2 zvrhani žlici pohvalnih besed,
4 majhne žličke vztrajnega žuganja,
½ skodelice jasnih zahtev,

1 velika zajemalka zaupanja vase.

Vse sestavine vztrajno mešamo in začinimo z dobro voljo.
To vodilo z veseljem priporočamo tudi vam!