1.3.2023 se je skupina sedmih otrok in mladostnikov v spremstvu dveh vzgojiteljic odpravila na smučanje na Stari vrh, z namenom priprave na državno tekmovanje na Pohorju, ki se vsako leto odvija za otroke in mladostnike iz VZ, SS in MD. Kljub megli in rahlemu naletavanju snežink, dobre volje ni manjkalo. Smučarji so bili dobro razpoloženi in motivirani. Njihovo smučarsko znanje pa je preseglo vsa pričakovanja.

2.3.2023 pa se je ta ista skupina udeležila tradicionalnega državnega tekmovanja v smučanju na mariborskem Pohorju. Udeležba tam je bila številčna, zato smo še toliko bolj ponosni, na rezultate, ki smo jih dosegli. Še nikoli v zgodovini tekmovanja nismo bili tako uspešni. Osvojili smo sedem medalj (pet zlatih, eno srebro in eno bronasto) ter zasedli prvo mesto v skupni razvrstitvi.

Tudi tokrat so se Štajerci izkazali za dobre organizatorje. Tekmovanje so popestrili s spusti s pležuhi, podelitev pa so spremljale reparske rime.

Mentorici. Saša Gorenc Košir, Jasna Petrovec Zajc