Decembra dnevi postajajo vse krajši, noči vse daljše. A Potepuhov to dejstvo ne ustavi… Kar dvanajst otrok in mladostnikov se je namreč odpravilo na večerni pohod okoli posestva Brdo (9,7 km). Prižgali smo bakle (celo eno doma narejeno) in zakorakali v temo. Poleg hoje, bakel in neskončnih debat, je dogajanje popestrila še čisto prava točka bruhanja ognja.

V januarju smo pričakovali, da nam bo narava nasula nekaj snega, a se nam želja ni uresničila. Zato smo se Potepuhi odločili, da se bomo tokrat potepali z drsalkami na nogah. Sedem otrok in mladostnikov se je odpeljalo do drsališča v Radovljici in če nam česa ni manjkalo, potem so to zagotovo smeh, zabava in pozitivna energija. Bilo je resnično otroško razigrano.

Potepuhi smo tako že v pričakovanju februarskega dogajanja. Mogoče pa nam bo snežna odeja tokrat le naklonjena… 😉

Mentorja: Mateja Oman in Gregor Rožanc

Zapisala: Mateja Oman