Šola smučanja

Januarja se začnejo še zadnje priprave na naše zimovanje konec meseca. Pomerjamo smučarske čevlje, hlače in čelade, v potovalne torbe zlagamo vse, kar je napisano na seznamu obvezne opreme, na koncu pa zapakiramo še ogromno vrečo zimske navihanosti, razigranosti in dobre volje. Dodamo nabrušene in namazane jezike (ups, smučke), potem pa naš kombi in avto že zdrvita novim dogodivščinam na proti. Čaka nas pet nepozabnih dni na enem izmed slovenskih smučišč, kjer pa se poleg smučanja naučimo še veliko drugih stvari. Premagujemo strah pred neznanim, preizkušamo in premikamo meje naše zmogljivosti, si pomagamo in sodelujemo drug z drugim, predvsem pa se zabavamo in učimo novih veščin. Kljub temu, da nekateri izmed nas še nikoli niso imeli priložnosti, da bi se postavili na smuči, po petih dneh zabave na snegu brez dvoma obvladajo dva zavoja – levega in desnega (in to je vse, kar je treba znati, da dobro smučaš). Seveda se naučimo tudi raznih trikov, kot so vožnja vzvratno, obrati, poskoki in tudi vožnja v parih in formacijah. Po zabavi na snegu vsak dan sledi program v večernem času, ki je prav tako pester, saj pripravimo različne delavnice, se pomerimo v kvizu in drugih družabnih igrah.
Kljub temu, da pet dni mine zelo hitro, pa ostanejo nepozabni spomini na naše zimsko druženje, polno  nasmejanih otroških obrazov.

Dosedanja zimovanja:

• 2009     Planica
  • 2010     Planica
  • 2011     Planica
  • 2012     Stari vrh
  • 2013     Stari vrh
  • 2014     Bohinj
  • 2015     Stari vrh
  • 2016     Stari vrh
  • 2017     Stari vrh
  • 2018     Cerkno
  • 2019     Areh