Izgradnja igrišča v SS Črnava – hišica

Danes je bilo v Stanovanjski skupini Črnava pestro! Projekt izgradnje otroškega igrišča se je namreč pričel! 🙂
Že navsezgodaj so naravnost iz štajerske prestolnice k nam prišli dijaki Srednje gradbene šole in gimnazije Maribor in kot se za prave štajerce spodobi, so takoj poprijeli za delo. Opravili so vsa zidarska dela, in sicer pod mentorstvom njihovega učitelja g. Boštjana Čukurja, ki je javnosti poznan kot slovenski rap ustvarjalec 6-pack Čukur. Bravo fantje!
Za delo smo seveda poprijeli tudi Črnavci – bili smo desna roka naših zidarskih mojstrov. 😉
Celotno dogajanje pa je spremlja tudi RTV ekipa. Obiskali so nas namreč novinarji z otroške oddaje Infodrom. Posnetek oddaje si lahko pogledate TUKAJ.

Ob tej priložnosti bi se radi zahvalili vsem, ki ste prispevali svoj delež k uspešno izpeljani delovni akciji:

• prva zahvala gre glavnemu pokrovitelju projekta, Slovenskemu združenju za trajnostno gradnjo, GBC Slovenija;
  • hvala Srednji gradbeni šoli in gimnaziji Maribor, ki je k nam, pod vodstvom učitelja g. Boštjana Čukurja, poslala krasne dijake drugega letnika, ki so odlično opravili zidarska dela;
  • hvala g. Francu Robleku iz Bašlja za kamenje, ki smo ga brezplačno dobili iz kamnoloma;
  • hvala podjetju Begrad iz Kranja za podarjen beton;
  • hvala g. Josipu Ekarju, da je na lokacijo brezplačno pripeljal kamenje in beton;
  • hvala mehiški gostilni Cantina Maria in Pizzeriji Urša Preddvor, da sta prispevala svoj delež k polnim želodčkom naših delavcev;
  • hvala ga. Janji Sodnik iz GBC Slovenija za koordinacijo del;
  • hvala županu Občine Preddvor, g. Roku Robleku za stalno podporo in pomoč (med drugim je bil odgovoren tudi za dvigovanje največjih kamnov v kamnolomu).

V pojekt so se za naslednje delovne akcije sicer tudi že vključila podjetja:

• DomTrade Žabnica;
  • Jelovica iz Preddvora;
  • JUB Slovenija.

Vsem sodelujočim se iz srca zahvaljujemo za vso pomoč, donacije, čas, trud in pripravljenost sodelovati! Brez vas nam enostavno ne bi uspelo!

Hvala!

Vaši Črnavci 🙂

Zapisa: Mateja Oman Komurka

S srcem v svet – Baška 2019

Letošnji izlet v okviru projekta “S srcem v svet” je bil nekoliko drugačen, a zato nič manj srčen in posebene. Z ekipo šestih otrok in mladostnikov smo se v drugi polovici prvomajskih počitnic odpravili na otoko Krk, natančneje v Baško. Čeprav nam je tempo krojilo nenehno preverjanje vremenske napovedi in izdelavo plana A in plana B, nam ga je s pozitivnimi afirmacijami uspelo krojiti nam v prid.
Tako smo se prvi dan sočnim žarkom nastavljali na vrhu Učke, se sprehajali po cvetočih in dišečih poteh Velike Drage in pasli svoje oči na prekrasnih razgledih na neskončno modrino. V Baški, kjer smo se pozno popoldne nastanili v Celjskem domu in nas je prijazno osebje crkljalo preostale dni našega druženja, smo v celotni podoživeli njene lepote.
Iskali smo razgledne točke in plezali na okoliške vzpetine. Se sprehajali po čudovitih plaža, ki jim ni bilo videti konca in na katerih smo se počutili kot v kakšnem filmu. Kljub temu, da je imelo morje samo 14 stopinj, smo se v njem ohladili skoraj vsi, nekateri so v njem celo plavali in prepevali. S pomočjo kanujev smo rezali gladino morja in zapustili obalo tudi za več kot le nekaj metrov.
Ob včerih smo se sprehodili po mestnem jedru, se pridružili plesoči množici na terasi nekega bara, si privoščili sladoled in spominke iz stojnic.
Ena od deklet je prestopila magično mejo polnoletnosti, tako da nam tudi rojstnodnevne zabave ni manjkalo.
V nedeljsko jutro nas je zbudila burja, najbolj pogumni so se za slovo vrgli v peneče valove, vseh odtenkov modre. Glasno smo že razmišljali, kaj bomo storili, če zaradi vetra ne bomo mogli čez most in vzdih razočaranja, ko smo vseeno uspeli in komentar: “O, škoda, da ni zaprt. Zdaj moramo pa zares domov.” priča o tem, kako nam je kratek oddih še enkrat več napolnil srca z nepozabnimi, brezskrbnimi momenti polnimi novih spoznanj o sebi, drugih in svetu.

Zapisala Katja