Letošnja izvedba zimovanja s šolo smučanja se je odvijala v času od 18.1. 2017 do 22.1. 2017 na že ustaljeni lokaciji. Bivali smo na kmetiji Pr Ožbet v Čateni raveni. Smučali smo na smučišču na Starem vrhu. Zimovanja  se je zaradi velikega zanimanja, letos udeležilo največje število udeležencev in sicer 11 otrok in  mladostnikov iz vseh stanovanjskih skupin VZ Kranj in trije spremljevalci. Preko dneva smo se učili smučati. Popoldnevi in večeri pa so bili rezervirani za bogat vsebinski program: družabno – spoznavne igre, tekmovalne igre, potopisno predavanje s poučnim kvizom, gledanje animiranega filma,… Tako kot v preteklih letih, nam je domača gospodinja pokazala, kako se peče kruh. Vsak je zamesil svoj hlebček kruha. V času bivanja na kmetiji, smo spoznavali, kako življenje na kmetiji. Pomudili smo se tudi v hlevu, kjer imajo veliko domačih živali.
Spremljevalci smo ponosni, da sta se dve dekleti naučili prvih smučarskih zavojev ter da so ostali udeleženci nadgradili svoje smučarsko znanje. Tako so naše smučarske vrste pridobile še nekaj dobrih smučarjev.

Napisala: Saša Gorenc Košir
Mentorji: Saša Gorenc Košir, Petra Vladimirov, Andrej Gregorač