V letošnjem šolskem letu smo tradicionalno prednovoletno zabavo otrok in mladostnikov VZ Kranj nadomestili s pustnim rajanjem Pri Rdeči Ostrigi, ki je potekalo na pustni torek, torej 9. februarja 2016. Zabavo ob glasbi so popestrile skupinske kot tudi posamezne maske, ki so se potegovale za bogate nagrade – vstopnice za kinopredstavo. Tako smo se imeli priliko družiti s Piko Nogavičko, hudičkom, smrtjo, deklico iz filma Moje pesmi, moje sanje, hokejsko ekipo, afriškim plemenom Badu, skupino domin in drugimi.  Sladkali smo se s palačinkami in – kot se za pust spodobi – s krofi.  Zabavo je popestril tudi trenutek, ki smo ga namenili našemu Žigu, ki je prav na ta dan praznoval rojstni dan: vsi prisotni smo mu zapeli in mu čestitali, svečko pa je upihnil kar na krofu. Letos se otroci in mladostniki niso opogumili za karaoke, nam je pa Tilen postregel z dvema nastopoma: glasbenim in plesnim. Za zaključek večera, ko smo že vse pospravili, sta si najmlajša organizatorja privoščila še zadnjo poslastico: pokanje celega kupa balonov.

Ob tej priliki se zahvaljujemo MKC Pri Rdeči Ostrigi, ki so nam prijazno odstopili svoj prostor, in seveda vsem obiskovalcem, še posebno pa vsem pustnim šemam.

Organizatorji: Stanovanjska skupina Škofja Loka