Šola plavanja 2015/2016

V začetku meseca januarja smo zaključili s plavalni tečajem za otroke in mladostnike VZ Kranj, ki je potekal v času od 5. novembra 2015 do 7. januarja 2016. Plavanje se je izvajalo ob četrtkih od 20.00 do 21.00 ure, v pokritem olimpijskem bazenu v Kranju. Plavalno vadbo sva vodili dve vzgojiteljici VZ Kranj. Obe sva vaditeljici plavanja.

Plavalni tečaj je skupaj obiskovalo 10 otrok in mladostnikov VZ Kranj iz štirih stanovanjskih skupin.

Na plavalni tečaj so bili vključeni otroci in mladostniki VZ Kranj, ki še niso imeli osvojenega plavalnega znanja, tisti, ki so želeli izboljšati svojo plavalno vzdržljivost, tehniko in hitrost plavanja, vsi, ki imajo zdravstvene težave (težave s hrbtenico, kostmi in sklepi, prekomerna telesna teža,…) in tisti, ki so želeli aktivno preživeti svoj prosti čas.

Za vsakega udeleženca programa se je vadba načrtovala individualno na podlagi začetnega stanja in ciljev posameznika.

Vsi udeleženci plavalnega tečaja so se skozi  plavalni tečaj spoznali z nekaterimi zakonitostmi vode in plavalnimi tehnikami. Učenje plavanja je potekalo po metodah, ki temeljijo na igri in dobrem počutju v vodi. Plavanje s takim načinom učenja poteka hitreje, predvsem pa z njim lahko zagotovimo kar največjo kvaliteto in varnost pri delu in napredku.

Plavalni tečaj je obsegal:

• osnovno prilagajanje na vodo (drsenje, plovnost…);
  • nadaljevalno prilagajanje na vodo (potapljanje glave, gledanje pod vodo…);
  • učenje prve plavalne tehnike (žabica);
  • učenje skokov v vodo;
  • spoznavanje druge plavalne tehnike (plavanje na hrbtu, prsno kravl);
  • plavalne igre in animacijo v vodi;
  • učenje plavanja pod vodo;
  • osnove reševanje iz vode.

Utrinke iz plavalnega tečaja si lahko ogledate v foto galerij.

Mentorici: Saša Gorenc Košir in Saša Rozman Berce

Napisala: Saša Gorenc Košir