Tim je postal prejemnik bronastega MEPI priznanja

Program Mednarodno priznanje za mlade – MEPI je univerzalen, svetovno priznani mladinski program, ki mladim med 14. in 25. letom omogoča, da v svojem prostem času, v okviru neformalnega učenja, z aktivno udeležbo na različnih področjih (prostovoljstvo, veščine, šport in odprava), odkrijejo, razvijejo in uresničijo svoje potenciale. Tako mlade spodbuja k vsestranskemu razvoju v aktivne, odgovorne in zadovoljne ljudi, pripravljene na izzive življenja.

Vsako leto se za sodelovanje v programu MEPI odloča veliko število mladostnikov širom Slovenije in tudi naši mladostniki pri tem postajajo vse bolj pogumni. Še več! Lahko se pohvalimo, da smo v letošnjem letu do bronastega MEPI priznanja pospremili našega Tima. Tim je tako postal ne le dobitnik brona, pač pa tudi prvi mepijevec v vrstah Vzgojnega zavoda Kranj! 🙂

Slavnostna podelitev bronastih in srebrnih priznanj za mepijevce iz Kranja in okolice je potekala v četrtek, 10. 12. 2015, ob 17. uri na Gimnaziji Franceta Prešerna v Kranju. Poleg Tima je bronasto priznanje prejelo še 40 mladostnikov, 23 mladostnikov pa je prejelo srebrno priznanje. Slavnostna govorca na prireditvi sta bila direktorica Zavoda MEPI Andreja Anžur Černič in župan Mestne občine Kranj Boštjan Trilar, ki sta dobitnikom priznanj čestitala in povedala, kako zelo cenita njihove dosežke in jih motivirala, da vztrajajo do zlatega priznanja.

Čestitkam direktorice zavoda MEPI in župana Mestne občine Kranj pa se seveda pridružujemo tudi vsi otroci, mladostniki in zaposleni v Vzgojnem zavodu Kranj.

Tim, iskrene čestitke ob uspešno opravljeni prvi stopnji MEPI programa in pridobljenem bronastem priznanju! Želimo ti, da uspešno prehodiš tudi srebrno in zlato MEPI pot ter ob tem pridobiš čim več novih znanj, izkušenj, spretnosti, poznanstev, prijateljstev in nenazadnje tudi lepih spominov. Bron je osvojen, sedaj pa pogumno naprej! 😉

Mentorica: Mateja Oman

Črnavci na snemanju oddaje Vse je mogoče

V nedeljo, 29. 11. 2015, smo se otroci, mladostniki in vzgojitelji odpravili na prav posebno dogodivščino. Odšli smo namreč na snemanje oddaje Vse je mogoče, ki jo vodi Bojan Emeršič.

Za nekatere je bila to prva izkušnja s snemanjem, spet drugi smo v preteklosti že bili gosti medinskih hiš (snemanje kviza Moja Slovenija, dan odprtih vrat v medijski hiši Pro Plus, ogled radia Val 202, …). A prav vsi smo na snemanju uživali in kljub temu, da smo v studiu RTV Slovenija preživeli 3 ure in pol, nam niti za hip ni postalo dolgčas.

Posneta oddaja je bila na sporedu 12. 12. 2015 in prav nas je bilo moč opazovati tekom cele oddaje. Nahajali smo se namreč v publiki tik za voditeljem in če boste vsaj malo pozornosti namenili fotografijam v galeriji, nas boste zlahka opazili v ozadju. 😉

Zapisala: Mateja Oman